רשלנות רפואית בניתוח גב

רשלנות רפואית בניתוח גב
0
(0)

ניתוח הינו הליך המורכב הדורש הכנה ומיומנות גבוהה של הצוות המטפל, במידה ונמצא כי חלה רשלנות של גורם רפואי במהלך הניתוח תיתכן עילה לתביעת רשלנות רפואית, אותה ניתן להגיש לבית המשפט באמצעות עו"ד ובצירוף חוות דעת של רופא מומחה.

מהי רשלנות בניתוח?

הגדרת החוק קובעת כי ביצוע ניתוח ללא רמת מיומנות או זהירות סבירה נחשב לרשלנות של הגורם המטפל. הגדרה זו רלוונטית הן עבור הרופא המנתח והן עבור כל הצוות אשר מעורב בכל תהליך הניתוח, לפניו, במהלכו ולאחריו. בין גורמים אלה: טכנאים, אחיות, רופאים מרדימים ואנשי צוות נוספים.

ניתוחי גב / עמוד השדרה

ניתוחי גב נחשבים לניתוחים מורכבים במיוחד ובעלי סיכון גבוה, כשל במהלך ניתוח עלול לגרום לנזקים כבדים למטופל, עד גרימת שיתוק. כאבי גב, לצערנו, נחשבים לנפוצים במיוחד, ורובנו סובלים מכך באופן כזה או אחר, אם זה באופן זמני או באופן כרוני. במקרים של כאבים כרוניים ישנם טיפולים קונבציונליים הכוללים טיפולי פיזיותרפיה, נטילת תרופות ומשככי כאבים ולא קונבציונליים (רפואה טבעית-משלימה, כמו דיקור סיני וכדומה).

עקב הסיכון הגבוה יחסית, הגעה למצב של ניתוח גב תתרחש אך ורק במקרים קיצוניים, בהם הכאבים הם כרוניים, חזקים במיוחד ומקשים מאוד על תפקוד חייו. על הצוות הרפואי להסביר ולהבהיר למטופל את ההשלכות של הניתוח, את הסיכונים והסיבוכים האפשריים וכן להציג בפניו את כל האלטרנטיביות האפשריות.

את הניתוח יבצע רופא המתמחה בתחום האורתופדיה ונוירוכירורגיה, כשעליו להכיר את כל שיטות הניתוח האפשריות ולבחור בשיטה הטובה ביותר בהתאם למצבו של המטופל. אחת השיטות החדשות אשר נחשבת לנוחה יותר ובעלת סיכון מופחת עבור המטופל זוהי טכניקת ניתוח זעיר פולשני, הכוללת הכנסה של רכיב זעיר לתוך האזור המיועד לביצוע הטיפול, תוך צילום חי של ההליך.

נזקים אפשריים כתוצאה מרשלנות רפואית בניתוחי גב

  • שיתוק החל מאזור החוליות המנותחות ומטה
  • פגיעה עצבית בגפיים
  • החמרה של המצב הקודם (כאבי גב עזים יותר)

מה נחשב לרשלנות רפואית בניתוח גב?

  • אי מתן הסכמה מדעת – בכל ניתוח על הרופא להבהיר למטופל אודות ההשלכות, הסיכויים והסיכונים של הניתוח ולהחתימו על טופס הסכמה.
  • ניתוח רשלני – רשלנות בכל שלבי ההליך הכירורגי, לפניו, במהלכו ולאחריו (לדוגמא: בחירה שיטה ניתוחית לא מתאימה למצבו של המנותח, ביצוע מספר ניתוחים שלא לצורך, כמו ביצוע כריתת דיסק בין חולייתי ובנוסף גם קיבוע חוליות של עמוד השדרה שלא צורך מה שעלול לגרום לנזק למטופל) ועוד.
  • ניתוח שלא צורך – החלטה לבצע את הניתוח כשאין צורך לבצע אותו או שהמטופל אינו מתאים לביצוע ניתוח זה.
  • רשלנות בהרדמה – רשלנות של הרופא המרדים

הגשת תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית בניתוח גב

במקרים בהם נגרם לכם נזק או עולה החשד לכך כי היתה רשלנות רפואית בניתוח גב יש לפנות אל עורך דין מומחה בתחום על מנת שיבחן אם אכן חלה רשלנות בכל שלב של ההליך הניתוח (לפניו, במהלכו ולאחריו) ואם קיים קשר נסיבתי בין ההתנהלות הרשלנית לנזקים שנגרמו למטופל.

גובה הפיצויים במקרים של רשלנות רפואית בניתוח גב יכולים להגיע לסכומים של מיליוני שקלים, כשגובה הפיצוי משתנה בהתאם לחומרת הנזקים וההשלכות שלהם על חיי המטופל (נזקים נפשיים, הוצאות על תרופות וטיפולים, אבדן כושר עבודה ועוד) בטווח הקצר והארוך.

כמה המאמר היה יעיל?

לחץ על הכוכב על מנת לדרג את המאמר!

דירוג ממוצע 0 / 5. מונה הצבעות: 0

אין הצבעות עד עתה. היה הראשון לדרג את המאמר.

As you found this post useful...

עקוב אחרינו ברשתות החברתיות!

שתפו:
מאמרים נוספים:
קרעים בלידה
רשלנות רפואית קרעים בלידה

קרעים בלידה עלולים לגרום לכאב, לפגיעה ביחסי המין ולבעיות רפואיות נוספות. במקרים בהם הקרעים הם תוצר של רשלנות רפואית ניתן להגיש תביעת פיצויים.

רשלנות רפואית במתיחת בטן
רשלנות רפואית בניתוח מתיחת בטן

0 (0) ניתוח מתיחת בטן אשר הינו ניתוח פלסטי אלקטיבי (למטרות אסתטיות ולא רפואיות) הינו הליך המורכב הדורש הכנה ומיומנות גבוהה של הצוות המטפל, במידה

רשלנות רפואית בניתוח מוח
רשלנות רפואית בניתוח מוח

0 (0) ניתוח מוח הינו הליך המורכב הדורש הכנה ומיומנות גבוהה של הצוות המטפל, במידה ונמצא כי חלה רשלנות של גורם רפואי במהלך הניתוח תיתכן

צור איתנו קשר