רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה

רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה
0
(0)

ניתוח הקטנת חזה הינו הליך המורכב הדורש הכנה ומיומנות גבוהה של הצוות המטפל, במידה ונמצא כי חלה רשלנות של גורם רפואי במהלך הניתוח תיתכן עילה לתביעת רשלנות רפואית, אותה ניתן להגיש לבית המשפט באמצעות עו"ד ובצירוף חוות דעת של רופא מומחה בתחום ניתוחי חזה.

ניתוח הקטנת חזה

ניתוח הקטנת חזה מתבצע על ידי מנתח פלסטי מומחה. לרוב מדובר בניתוח אלקטיבי, כלומר ניתוח שנועד למטרות אסתטיות (לעיתים זה גם מלווה בבעיות פסיכולוגיות עקב פידבק לא נעים / מטריד מהסביבה). יחד עם זאת, נשים רבות שפונות אל הניתוח מבצעות זאת עקב בעיות בריאותיות שנגרמות בעקבות הגדול והמשקל של החזה, כמו כאבי גב וכתפיים.

גם ספורטאיות בענפים שונים, כמו למשל בענף הטניס לדוגמא, פונות לעיתים לביצוע הניתוח על מנת להקל עליהם בפעילות הספורטיבית ולשפר את הביצועים, סיפור מפורסם הוא ניתוח הקטנה החזה שביצעה הטניסאית הרומניה סימונה האלפ בתחילת דרכה המקצועית בסבב הבוגרים, שפיחתה בהמשך קריירה מוצלחת, כולל זכיה בווימבלדון. סיבות רפואית נוספת היא הסיכון המוגבר להתפתחות סרטן השד בקרב נשים בעלות חזה גדול.

יש לציין כי הניתוח לא נועד לנשים בלבד, ישנם גם גברים בעלי חזה גדול מהרגיל אשר פונים לבצע את הניתוח, מדובר לרוב בגברים שסובלים מבעיה רפואית המכונה גינקומסטיה – רקמה עודפת של שד, המשווה לחזה הגברי מראה נשי. 

ההליך הכירורגי אשר נמשך שעות בודדות כולל חיתוך באזור העטרה ובתחתית השד, הוצאה של עור ועודפי רקמות שד בהתאם לגודל הרצוי שסוכם מראש בין המנתח למטופל. כשתקופת ההחלמה נעה בין 3 ל-6 חודשים.

נזקים אפשריים כתוצאה מרשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה

דימומים 

זיהומים

צלקות

אובדן סימטריה בשדיים

נמק בפטמות

פגיעה ביכולת הגירוי וההנאה המינית

מהי רשלנות בניתוח?

הגדרת החוק קובעת כי ביצוע ניתוח ללא רמת מיומנות או זהירות סבירה נחשב לרשלנות של הגורם המטפל. הגדרה זו רלוונטית הן עבור הרופא המנתח והן עבור כל הצוות אשר מעורב בכל תהליך הניתוח, לפניו, במהלכו ולאחריו. בין גורמים אלה: טכנאים, אחיות, רופאים מרדימים ואנשי צוות נוספים.

מה נחשב לרשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה?

  • אי מתן הסכמה מדעת – בכל ניתוח על הרופא להבהיר למטופל אודות ההשלכות, הסיכויים והסיכונים של הניתוח ולהחתימו על טופס הסכמה.
  • ניתוח שלא צורך – החלטה לבצע את הניתוח כשאין צורך לבצע אותו או שהמטופל אינו מתאים לביצוע ניתוח זה.
  • רשלנות בהרדמה – רשלנות של הרופא המרדים

הגשת תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה

במקרים בהם נגרם לכם נזק או עולה החשד לכך כי היתה רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה יש לפנות אל עורך דין מומחה בתחום על מנת שיבחן אם אכן חלה רשלנות בכל שלב של ההליך הניתוח (לפניו, במהלכו ולאחריו) ואם קיים קשר נסיבתי בין ההתנהלות הרשלנית לנזקים שנגרמו למטופל.

גובה הפיצויים במקרים של רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה יכולים להגיע לסכומים של מיליוני שקלים, כשגובה הפיצוי משתנה בהתאם לחומרת הנזקים וההשלכות שלהם על חיי המטופל (נזקים נפשיים, הוצאות על תרופות וטיפולים, אבדן כושר עבודה ועוד) בטווח הקצר והארוך.

כמה המאמר היה יעיל?

לחץ על הכוכב על מנת לדרג את המאמר!

דירוג ממוצע 0 / 5. מונה הצבעות: 0

אין הצבעות עד עתה. היה הראשון לדרג את המאמר.

As you found this post useful...

עקוב אחרינו ברשתות החברתיות!

שתפו:
מאמרים נוספים:
קרעים בלידה
רשלנות רפואית קרעים בלידה

קרעים בלידה עלולים לגרום לכאב, לפגיעה ביחסי המין ולבעיות רפואיות נוספות. במקרים בהם הקרעים הם תוצר של רשלנות רפואית ניתן להגיש תביעת פיצויים.

רשלנות רפואית במתיחת בטן
רשלנות רפואית בניתוח מתיחת בטן

0 (0) ניתוח מתיחת בטן אשר הינו ניתוח פלסטי אלקטיבי (למטרות אסתטיות ולא רפואיות) הינו הליך המורכב הדורש הכנה ומיומנות גבוהה של הצוות המטפל, במידה

רשלנות רפואית בניתוח מוח
רשלנות רפואית בניתוח מוח

0 (0) ניתוח מוח הינו הליך המורכב הדורש הכנה ומיומנות גבוהה של הצוות המטפל, במידה ונמצא כי חלה רשלנות של גורם רפואי במהלך הניתוח תיתכן

צור איתנו קשר