רשלנות רפואית בניתוח מתיחת בטן

רשלנות רפואית במתיחת בטן
0
(0)

ניתוח מתיחת בטן אשר הינו ניתוח פלסטי אלקטיבי (למטרות אסתטיות ולא רפואיות) הינו הליך המורכב הדורש הכנה ומיומנות גבוהה של הצוות המטפל, במידה ונמצא כי חלה רשלנות של גורם רפואי במהלך הניתוח תיתכן עילה לתביעת רשלנות רפואית, אותה ניתן להגיש לבית המשפט באמצעות עו"ד ובצירוף חוות דעת של רופא מומחה – פלסטיקאי המתמחה בסוג ניתוח זה.

מהי רשלנות בניתוח?

הגדרת החוק קובעת כי ביצוע ניתוח ללא רמת מיומנות או זהירות סבירה נחשב לרשלנות של הגורם המטפל. הגדרה זו רלוונטית הן עבור הרופא המנתח והן עבור כל הצוות אשר מעורב בכל תהליך הניתוח, לפניו, במהלכו ולאחריו. בין גורמים אלה: טכנאים, אחיות, רופאים מרדימים ואנשי צוות נוספים.

ניתוחי מתיחת בטן

ניתוח למתיחת בטן נחשב לאחר מהניתוחים הפלסטיים הנפוצים ביותר אשר נועד למטרות אסתטיות, להורדת המשקל ושיפור המראה החיצוני. 

קהל היעד המרכזי, הם מנותחים מבוגרים בגיל השלישי, בעלי משקל עודף ונשים לאחר הריון. לרוב מדובר בניתוח שעובר בהצלחה, אך כמו כל ניתוח פלסטי אחר יש בו סיכונים, בייחוד כאשר הניתוח מתבצע על ידי מנתח לא מספיק מיומן.

נזקים אפשריים כתוצאה מרשלנות במסגרת מתיחת בטן

זיהומים

דימומים פנימיים

הצטלקויות

עיוותים

נקב במעי

חלק מהתופעות יכולות להתקיים באופן זמני לאחר הניתוח, אך במידה ומדובר בנזקים משמעותיים שנמשכים לאורך זמן והופכים לכרוניים ניתן לבחון אם הם תוצר של רשלנות רפואית של המנתח או של גורמים רפואיים אחרים אשר היו מעורבים בתהליך.

מה נחשב לרשלנות רפואית בניתוח מתיחת בטן?

  • אי מתן הסכמה מדעת – בכל ניתוח על הרופא להבהיר למטופל אודות ההשלכות, הסיכויים והסיכונים של הניתוח ולהחתימו על טופס הסכמה.
  • ניתוח שלא צורך – החלטה לבצע את הניתוח כשאין צורך לבצע אותו או שהמטופל אינו מתאים לביצוע ניתוח זה.
  • רשלנות בהרדמה – רשלנות של הרופא המרדים

הגשת תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית בניתוח מתיחת בטן

במקרים בהם נגרם לכם נזק או עולה החשד לכך כי היתה רשלנות רפואית בניתוח מתיחת בטן יש לפנות אל עורך דין מומחה בתחום על מנת שיבחן אם אכן חלה רשלנות בכל שלב של ההליך הניתוח (לפניו, במהלכו ולאחריו) ואם קיים קשר נסיבתי בין ההתנהלות הרשלנית לנזקים שנגרמו למטופל.

גובה הפיצויים במקרים של רשלנות רפואית בניתוח מתיחת בטן יכולים להגיע לסכומים של מיליוני שקלים, כשגובה הפיצוי משתנה בהתאם לחומרת הנזקים וההשלכות שלהם על חיי המטופל (נזקים נפשיים, הוצאות על תרופות וטיפולים, אבדן כושר עבודה ועוד) בטווח הקצר והארוך.

כמה המאמר היה יעיל?

לחץ על הכוכב על מנת לדרג את המאמר!

דירוג ממוצע 0 / 5. מונה הצבעות: 0

אין הצבעות עד עתה. היה הראשון לדרג את המאמר.

As you found this post useful...

עקוב אחרינו ברשתות החברתיות!

שתפו:
מאמרים נוספים:
קרעים בלידה
רשלנות רפואית קרעים בלידה

קרעים בלידה עלולים לגרום לכאב, לפגיעה ביחסי המין ולבעיות רפואיות נוספות. במקרים בהם הקרעים הם תוצר של רשלנות רפואית ניתן להגיש תביעת פיצויים.

רשלנות רפואית בניתוח מוח
רשלנות רפואית בניתוח מוח

0 (0) ניתוח מוח הינו הליך המורכב הדורש הכנה ומיומנות גבוהה של הצוות המטפל, במידה ונמצא כי חלה רשלנות של גורם רפואי במהלך הניתוח תיתכן

רשלנות רפואית בניתוח קטרט
רשלנות רפואית בניתוח קטרקט

0 (0) ניתוח הינו הליך המורכב הדורש הכנה ומיומנות גבוהה של הצוות המטפל, במידה ונמצא כי חלה רשלנות של גורם רפואי במהלך הניתוח תיתכן עילה

צור איתנו קשר