רשלנות רפואית בניתוח מתיחת פנים

רשלנות רפואית בניתוח מתיחת פנים
0
(0)

ניתוח מתיחת פנים אשר הינו ניתוח אלקטיבי (שנועד למטרה אסתטית ולא למטרה רפואית) הינו הליך המורכב הדורש הכנה ומיומנות גבוהה של הצוות המטפל, במידה ונמצא כי חלה רשלנות של גורם רפואי במהלך הניתוח תיתכן עילה לתביעת רשלנות רפואית, אותה ניתן להגיש לבית המשפט באמצעות עו"ד ובצירוף חוות דעת של רופא מומחה.

מהי רשלנות בניתוח?

הגדרת החוק קובעת כי ביצוע ניתוח ללא רמת מיומנות או זהירות סבירה נחשב לרשלנות של הגורם המטפל. הגדרה זו רלוונטית הן עבור הרופא המנתח והן עבור כל הצוות אשר מעורב בכל תהליך הניתוח, לפניו, במהלכו ולאחריו. בין גורמים אלה: טכנאים, אחיות, רופאים, מנתחים פלסטיים, מרדימים ואנשי צוות נוספים.

ניתוחי מתיחת פנים

ישנן שיטות וסוגים שונים של ניתוחי פנים בהתאם לייעוד של הניתוח, המרכזיים שבהם הם: הרמת גבות (הרמת הגבה והבלטה יותר של אזור העיניים), מתיחת פנים מיני (מיועד לנשים בעלות צוואר שפוף, מבליט את אזור הלסת הקדמית) ומתיחה פנים מלאה בה מתבצע חיתוך ומתיחה של כל עור הפנים מה שמשווה לפנים מראה מתוח ואסתטי יותר.

נזקים אפשריים כתוצאה מרשלנות במסגרת ניתוח מתיחת פנים

  • כאבים חזקים
  • דימומים בלתי פוסקים
  • נמקים מאחורי אזור החיתוך באוזניים
  • זיהומים באזורים שונים בפנים
  • פגיעה ושיתוק עצבי
  • בצקות

חשוב לציין שנזקים אלה יכולים להתרחש גם ללא רשלנות, על הסיכונים והסיבוכים האפשריים אתם צריכים לדעת מראש עם החתמתכם על טופס הסכמה מדעת טרם הניתוח. כמו כן, תופעות לוואי של הניתוח יכולות להימשך זמן מה ולחלוף להן. אך במידה והבעיות / נזקים הינם משמעותיים והופכים לכרוניים ועולה החשד כי המצב הוא תוצר של ניתוח פלסטי רשלני יש מקום להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית.

מה נחשב לרשלנות רפואית בניתוח מתיחת פנים?

  • אי מתן הסכמה מדעת – בכל ניתוח על הרופא להבהיר למטופל אודות ההשלכות, הסיכויים והסיכונים של הניתוח ולהחתימו על טופס הסכמה.
  • ניתוח שלא צורך – החלטה לבצע את הניתוח כשאין צורך לבצע אותו או שהמטופל אינו מתאים לביצוע ניתוח זה.
  • רשלנות בהרדמה – רשלנות של הרופא המרדים

הגשת תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית בניתוח מתיחת פנים

במקרים בהם נגרם לכם נזק או עולה החשד לכך כי היתה רשלנות רפואית בניתוח מתיחת פנים שהובילה לפגיעה משמעותית ו/או ארוכת טווח (מעבר לנורמה) על המטופל בין אם זו פגיעה פיזית תפקודית, קוסמטית או נפשית – יש לפנות אל עורך דין מומחה בתחום על מנת שיבחן אם אכן חלה רשלנות בכל שלב של ההליך הניתוח (לפניו, במהלכו ולאחריו) ואם קיים קשר נסיבתי בין ההתנהלות הרשלנית לנזקים שנגרמו למטופל.

גובה הפיצויים במקרים של רשלנות רפואית בניתוח מתיחת פנים יכולים להגיע לסכומים של מיליוני שקלים, כשגובה הפיצוי משתנה בהתאם לחומרת הנזקים וההשלכות שלהם על חיי המטופל (נזקים נפשיים, הוצאות על תרופות וטיפולים, אבדן כושר עבודה ועוד) בטווח הקצר והארוך.

כמה המאמר היה יעיל?

לחץ על הכוכב על מנת לדרג את המאמר!

דירוג ממוצע 0 / 5. מונה הצבעות: 0

אין הצבעות עד עתה. היה הראשון לדרג את המאמר.

As you found this post useful...

עקוב אחרינו ברשתות החברתיות!

שתפו:
מאמרים נוספים:
קרעים בלידה
רשלנות רפואית קרעים בלידה

קרעים בלידה עלולים לגרום לכאב, לפגיעה ביחסי המין ולבעיות רפואיות נוספות. במקרים בהם הקרעים הם תוצר של רשלנות רפואית ניתן להגיש תביעת פיצויים.

רשלנות רפואית במתיחת בטן
רשלנות רפואית בניתוח מתיחת בטן

0 (0) ניתוח מתיחת בטן אשר הינו ניתוח פלסטי אלקטיבי (למטרות אסתטיות ולא רפואיות) הינו הליך המורכב הדורש הכנה ומיומנות גבוהה של הצוות המטפל, במידה

רשלנות רפואית בניתוח מוח
רשלנות רפואית בניתוח מוח

0 (0) ניתוח מוח הינו הליך המורכב הדורש הכנה ומיומנות גבוהה של הצוות המטפל, במידה ונמצא כי חלה רשלנות של גורם רפואי במהלך הניתוח תיתכן

צור איתנו קשר